1. Dziś gościmy w naszej parafii przedstawicieli organizacji kościelnej: Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Ksiądz Piotr z Afryki wygłosi kazanie a towarzyszy mu siostra Iwona i tłumacz Nikodem. Po każdej Mszy będzie zbierają ofiary do puszek na pomoc dla tej działalności. Jest też możliwość nabycia różnych, ciekawych przedmiotów sakralnych.
  2. Również dziś o godz. 14.00 Msza św. z udziałem Wojowników Maryi i ks. Michała Czeluśniaka. Jest to spotkanie regionalne. Zapraszamy zwłaszcza mężczyzn.
    Od godz. 15.30 na stadionie ZAPELu "dmuchańce" wraz z animatorem i innymi atrakcjami dla dzieci.
  3. Poniedziałkowe spotkanie dla małżonków "We dwoje przed Bogiem" po Mszy wieczornej. Małżonkowie - zaprasza was do wspólnej modlitwy.
    Msza św. wieczorna w int. za wstawiennictwem bł. Matki Marii Angeli.
  4. We wtorek o godz. 19.00 zapraszamy na Msze św. z posługą modlitewną o dar zdrowia duchowego i fizycznego.
  5. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy wraz z adoracją NS.
  6. W czwartek 13 czerwca po Mszy wieczornej nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową.
  7. W sobotę na godz. 15.00 zapraszamy na spotkanie przy grillu wszystkich ministrantów i lektorów oraz chłopców, którzy by chcieli dołączyć do ich grona.
  8. W tygodniu przypadają święta i wspomnienia: we wtorek święto św. Barnaby Apostoła, w czwartek wsp. św. Antoniego z Padwy, w piątek bł. Michała Kozala.
  9. W dn. 14-16 czerwca na os. bł. Karoliny w Rzeszowie plenerowe rekolekcje "Strefa mocy" w godz. 15.00-22.00.
  10. Czytajmy prasę katolicką.
  11. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu  licznie i z zaangażowaniem troszczyły się  o czystość świątyni i jej otoczenia. Bóg zapłać. W tym tygodniu o tę posługę prosimy rodziny z ul. Wojska Polskiego (cała).
  12. Pod chórem na stoliku do pobrania deklaracje protestacyjne do MEN w/s zmian dotyczących katechezy w szkole.

Swój sprzeciw w sprawie proponowanych zmian można wysłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
    Poniżej tekst zaczerpnięty ze strony polskieforumrodziców.pl

Przykładowy tekst, który można wysłać do ministerstwa edukacji narodowej:

Minister Edukacji Narodowej
    Barbara Nowacka

Szanowna Pani Minister, z ogromnym niepokojem słuchamy doniesień o planowanej przez Rząd reformie edukacji dotyczącej lekcji religii.
    Zmiany, które wprowadza Ministerstwo Edukacji Narodowej są dyskryminujące dla naszych dzieci, które uczęszczają na lekcje religii.

Wyrażamy swój sprzeciw wobec zmian, które mają polegać na:

a) możliwości zwiększania grup poprzez łączenie uczniów z różnych klas i poziomów edukacyjnych: do 25 osób w klasach I-III i do 30 osób w klasach IV-VIII szkół podstawowych oraz w szkołach ponadpodstawowych; taka forma jest sprzeczna z wszelkimi zasadami psychologicznymi, pedagogicznymi i dydaktycznymi.

b) usunięciu oceny z religii ze średniej ocen; jest to krzywdzące dzieci uczęszczających na lekcje religii, gdzie zdobywają konkretne wiadomości i umiejętności.

c) umieszczaniu lekcji religii na początku lub na końcu zajęć; jest to dyskryminacja dla dzieci uczęszczających na lekcje religii.

d) zmniejszeniu lekcji religii do jednej godziny.

Organizacja lekcji religii w przestrzeni szkolnej jest wypełnieniem konstytucyjnego prawa nas - rodziców do wychowania i nauczania religijnego zgodnie ze swoimi przekonaniami (art. 53, ust. 3 Konstytucji). Mamy nadzieję na wysłuchanie naszego głosu.

13. Ogłoszenia społeczne:
    1) Trwają Dni Boguchwały na Rynku Miejskim. W programie wiele atrakcji wraz z koncertami. Rozpoczęcie od godz. 13.00.
    2) PODR zaprasza na Ogólnopolskie Dni Pola w dn. 14-16 czerwca. W programie m.in. szereg wydarzeń o charakterze rolniczym, ogrodniczym, hodowlanym
    3) Przypominamy o dzisiejszych ważnych wyborach do Parlamentu Europejskiego.
  14. W minionym tygodniu zmarli: Edward Nowak i Adrian Szczepan.